Підготовка до ЗНО

Освіта-Онлайн – це громадський проект, в рамках якого відбувається дистанційна освіта школярів в форматі масових відкритих онлайн-курсів (MOOC – massive open online courses) відразу по декількох напрямах.

Принципова позиція Освіта-Онлайн – тільки сильні, досвідчені та кваліфіковані викладачи, фахівці саме зі свого предмету.

Концепція проекту є логічним продовженням науково-методичної роботи, яка проводиться спільно ОНУ ім. І. І. Мечникова, Рішельєвським ліцеєм, Овідіопольською гімназією за методичної підтримки Одеського обласного інституту удосконалення вчителів та під керівництвом Департамента освіти і науки Одеської ОДА. Експериментальний майданчик по впровадженню технологій дистанційної освіти в цих закладах працює вже 5 років, тож накопичений великий досвід по реалізації різних форм та методів такої роботи. Це є ще однією з переваг саме Освіта-Онлайн – всі наші методики навчання пройшли неодноразову апробацію в різних школах та навчальних закладах 3-4 рівнів акредитації, що дозволяє нам використовувати тільки найефективніші з них.

Один робочий тиждень складається в середньому з 2-3 лекцій. Одна лекція — це набір коротких відео, між якими інтегровано запитання для кращого засвоєння матеріалу та контролю знань. Враховуючи досвід західних освітніх платформ та відгуки фокус-груп, було виведено найкращу для сприйняття тривалість відео — 6-10 хвилин. Також важливим аспектом є те, що режим онлайн дає змогу змінювати формати подачі матеріалу в рамках однієї лекції. Таким чином задається динаміка. Наприклад, у курсі з географії на проекті одразу після теоретичної частини презентації, учень переноситься в Лісабон, де португальці розповідають про мореплавця Вашко да Гаму. У звичайній аудиторії такий трюк просто неможливий.

До кожної лекції на платформі з’являється супроводжуючий матеріал. Основний вид — конспект. Це не просто набір формул, визначень тощо. Це повноцінний розділ книжки з ілюстраціями та докладними поясненнями. По завершенню кожного курсу з них складається підручник, який міг би існувати і незалежно від самого курсу. Усі конспекти розробляються нашим викладачем та командою дизайнерів і методистів. Ми орієнтуємося на книги західного зразка видавництв Pearsоn, Oxford press тощо. Наприклад, наша настільна книга з фізики — Giancoli «Physics for Scientists and Engineers».

Сайт для проходження тестів ЗНО онлайн та підготовки майбутніх абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році створений провідним українським освітнім інтернет-ресурсом Освіта.ua.

На сайті «ЗНО онлайн» розміщені тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2014 років, а також варіанти тестів, що пропонувались вступникам до вищих навчальних закладів України під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2010-2014 років.

 

Вчителям